(098) 418-15-66 (050) 259-95-60
(063) 528-78-41

Украина не готова принять инвестиции для Евро

Виконавчий директор чемпіонату Європи по футболу- 2012 Іван Федоренко повідомив, що політична криза в країні на проекті не відіб'ється. Він відмовляється від запрошення зарубіжних менеджерів і відмічає, що навколо київського Олімпійського стадіону будують не торгово-розважальний центр, а паркінг.

- Які сьогодні головні проблеми в підготовці до Евро- 2012?
- Перша: програма підготовки до Евро- 2012 не затверджена державою. Концепцію цієї програми Національна футбольна федерація розробила і 25 травня подала до Міністерства у справах сім'ї, молоді і спорту. Чому там зволікають з твердженням - не розумію.
Друга: уряд не призначив поки що людину, що відповідає б за Евро- 2012. Сьогодні все тримається на групі осіб, працюючих у Федерації футболу. Картины в виде обогревателя.

Третя: не усі керівники на місцях розуміють, що Евро- 2012 - не суто футбольний захід. Це соціально-економічний проект, який треба реалізувати. Чемпіонат продовжиться 28 діб, або 670 годин. Україна прийме 16 матчів. Кожен по дві години. Тобто власне футболу буде 32 години, або 5 відсотків. Чим заповнюватимемо час, що залишився? Не знаю. Міністр культури і туризму, який повинен був би турбується про це, відповіді не дає.

Четверта: проблема інвестицій. Ми не готові до їх прийняття. Прем'єр-міністр на останній нараді по Евро- 2012 сказав регіональним керівникам створити управління капітального будівництва. Ці управління повинні виступити замовником для спорудження нових об'єктів. Відведіть земельні ділянки під готелі, тренувальні бази, сформуйте усю документацію, щоб інвестор не бігав по інстанціях. Треба створити, провести тендер і почати працювати.
П'ята: вітчизняні інвестори, перш ніж вкласти гроші в проект, хочуть отримати пільги. Їх немає в Європі, не буде і у нас.

- До Евро- 2012 Україні треба побудувати стадіони, готелі, поліпшити дороги, аеропорти. Де вже є прогрес, і що викликає найбільшу стурбованість?
- Потрібні 92 тисячі готельних місць. Вони будуть. Тільки до 1 червня треба закінчити у внз навчальний рік, щоб в їх гуртожитках могли оселитися уболівальники. Аеропорти удосконалять у Борисполі, Донецьку, Харкові.

Є проблеми із створенням нормальних транспортних коридорів. Сьогодні людина, їдучи з Киева в Харків, не може дорогою швидко знайти нормальний мотель, зупинитися там, поїсти, прийняти душ і тому подібне.

- Через рік Австрія і Швейцарія прийматимуть фінальну частину Евро- 2008. Чи будуть там українські спостерігачі з метою обміном досвідом?
- Обов'язково. Майже сотня. Одні вважатимуть, скільки туристи випили пива, скільки з'їли. Інші вивчатимуть, як працює поліція, волонтери. Треті відстежуватимуть роботу і облаштування прес-центру.

- Як розв'язати проблему з будівництвом навколо стадіону Олімпійський в Киеве?
- Знести будівництво. Повністю. Якщо хтось бачить інші шляхи - нехай підкаже. Я хочу підкреслити: не будують там торгово-розважальний центр. Там споруджують семиповерховий паркінг.
- Допускаєте, що Олімпійський може не прийняти фінальний матч Евро- 2012? - Ні, не допускаю. Через три роки Олімпійський буде, як новий. У Португалії за два роки до Евро- 2004 не було готове майже нічого. Коли УЄФА сказав, що Іспанія здатна прийняти чемпіонат хоч відразу, португальці заворушилися і провели найприбутковіший чемпіонат Європи, отримавши три мільярди євро.
Якщо навіть Киев не зможе прийняти фінальний матч, чому його не перенести в Донецьк, замість того, щоб віддавати Польщі? Такі прецеденти вже були: фінал Евро- 2000 повинен був відбутися в Амстердамі, а пройшов в Роттердаме.

Новий донецький стадіон вміщуватиме 52 тисячі глядачів, а Варшава матиме 70-тисячну арену. Більше людей - більше прибутку УЄФА. Потенційні 18 тисяч відвідувачів можуть принести європейській федерації два мільйони євро.
- Як сьогодні налагоджені контакти з Польщею? - Нормально. У них проблеми із стадіонами, у нас - із загальною інфраструктурою. Кожен вирішує свої.
- Ваші відчуття після перемоги в тендері змінилися?

- Ні. Як працювали, так і працюємо. Наш капітан, Григорій Суркіс, живе двома речами - півтораоднорічним сином і Евро- 2012. Він нікому не дасть розслабитися.
- Як позначаються на рішенні питань з організацією чемпіонату політична криза і майбутні вибори?
- Ніяк. Поясню: заявочна кампанія стартувала за часів прем'єра Януковича. Потім посаду обіймали Тимошенко, Ехануров, знову Янукович. Усі керівники уряду підтримали ідею Євро. Якщо після 30 вересня прийде новий прем'єр, не думаю, що щось зміниться. Тим більше, ми вже перемогли. А то, що час втрачається, так це не від нас залежить.

- Досвіду проведення таких турнірів у українців немає. Чи треба звернутися до європейських менеджерів?

- Навіщо? Проводить турнір УЄФА - займається маркетингом, менеджментом, правами на телетрансляцією, реалізацією квитків. Ми тільки приймаємо турнір. І вже сьогодні до нас пишуть вітчизняні менеджери різного калібру, пропонують свої послуги. Досвіду вони набудуть, відвідавши Евро- 2008.

- Назвіть хоч би приблизні прибутки від проведення першості континенту?
- Менш ніж мільйон туристів не буде. Якщо кожен щодня залишатиме 200 євро, державний бюджет поповниться на два мільярди. У Україні поєдинки приймуть шість міст. Харкову і Одесі теж дістанеться. А на стадіонах інших міст ми плануємо встановити широкі екрани. Там теж йтимуть прямі трансляції, а на наступний ранок - огляди. Запрошуватимемо футбольних експертів для коментування поєдинків.
1 Предложение от магазина: электропростынь beurer ns 23 отзывы.

1 1
Написать отзыв
Ваша оценка
Ваш комментарий будет опубликован после модерации администратором
Фильтр
Найдено 5 
Подтвердите
Для того, что бы добавить товар в список желаний, Вам нужно