(098) 418-15-66 (050) 259-95-60
(063) 528-78-41

Тимошенко, Пинзеник и Терехин рассказали о росте гривны

Глава Кабінету міністрів Юлія Тимошенко і міністр фінансів Віктор Пинзеник не бачать негативу в підвищенні курсу гривни. Міністр економіки Сергій Терехин вважає, що темпи зростання ВВП можуть скоротитися на 2.
"Гривна стала сильною і такою, якій має бути в результаті ринкових торгів, а не штучної підтримки курсу долара, я не бачу в цьому ніякого негативу - тільки позитив", - заявила Юлія Тимошенко в суботу на прес-конференції в Киеве.
За її словами, до цього курс долара штучно підтримувався за рахунок постійної емісії гривні, коли у світі курс долара різко впав. "Від цього страждала і гривна, і внутрішній ринок", - відмітила прем'єр-міністр.

Сильна гривна, за словами Юлії Тимошенко, понизить ціни на нафтопродукти, а також запобіжить інфляції в країні. "Сильна держава - сильна влада - сильний курс. Це абсолютно нормально", - сказала прем'єр-міністр.

"У Україні проходять нормальні стабілізаційні процеси у фінансах, економіці", - підкреслила прем'єр.
"Ревальвація курсу дозволила уникнути страшного знецінення доходів людей із-за інфляції", - заявив міністр фінансів Віктор Пинзеник.
За його словами, якби ситуація на валютному ринку України була такою ж, як до цього чотири роки підряд, "то цього року громадян України чекала б страшна інфляція, страшне зростання цін і обвал курсу".

Віктор Пинзеник відмітив, що Національний банк закуповував долари, випускаючи нові гроші, і рішення припинити друкування нових грошей, на його думку, можна обговорювати тільки в площині динаміки. "Але те, що це рішення стримало інфляцію - безумовно", - підкреслив він.
Також міністр відмітив, що курс для уряду не є самоціллю. Він звернув увагу на те, що для виходу на інфляцію 9,8олжны бути певні параметри емісії, і Нацбанк не має права виходити за ці параметри. "Якщо ми надрукуємо в два рази більше грошей в рік, чим заплановано, то інфляція не буде 9она буде значно більше", - сказав він.

Міністр фінансів повідомив, що за даними попереднього моніторингу інспекції за цінами можна зробити висновок, що показник інфляції за квітень буде нижчий березневого, незважаючи на здійснені соціальні виплати. "Це ще раз підтверджує одну річ - при правильних інструментах політики не мають значення соціальні виплати", - сказав він.

Відносно ризиків для експортерів у зв'язку з падінням курсу долара глава Мінфіну нагадав, що минулого року долар для експортерів впав на 20при цьому експорт виріс на 39" найстрашніше, що може бути для експортерів, - це ревальвація через іржу інфляції", - сказав Віктор Пинзеник.
Міністр економіки Сергій Терехин вважає, що різка ревальвація гривні може привести в 2005 році до втрати 2бъемов зростання ВВП.

"Після такої стрімкої ревальвації є усі підстави, що ми можемо втратити до 2ВП", - сказав він.
Сергій Терехин також відмітив, що існують і інші засоби, щоб підвищити динаміку зростання ВВП - і бюджетні і фіскальні.
1 Предложение от магазина: купить в украине пленочный инфракрасный обогреватель для труб в Мариуполе.

1 1
Написать отзыв
Ваша оценка
Ваш комментарий будет опубликован после модерации администратором
Фильтр
Найдено 5 
Подтвердите
Для того, что бы добавить товар в список желаний, Вам нужно