(098) 418-15-66 (050) 259-95-60
(063) 528-78-41

Модель административно-территориальной реформы

29 квітня, віце-прем'єр-міністр України Роман Безсмертний в Киеве презентував модель адміністративно-територіальної реформи України. Про це йшла мова на прес-конференції Безсмертного на тему "Модель адміністративно-територіальної реформи". Підбили також перші підсумки обговорень законопроекту "Про територіальне облаштування України".
Віце-прем'єр відмітив необхідність впровадження адміністративно-територіальної реформи до виборів 2006 року, і у черговий раз запропонував провести парламентські выборы- 2006 навесні, а місцеві вибори восени 2006 року.

Безсмертний продемонстрував журналістам схему запланованої трирівневої адміністративно-територіальної реформи, трьома головними складовими якої є : община, район і регіон. Після реформи планується утворити 4 тисячі громад, 280 районів, 70 міста-районів і 33 регіони і місто-регіони. Він відмітив, що в моделі трирівневої адміністративно-територіальної реформи базовою одиницею є община(громада).

У територіальній одиниці общині мешкатиме не менше 5 тисяч жителів, в районі і місті-районі не менше 75 тисяч, в регіоні, місті-регіоні - не менше 750 тисяч жителів.
На прес-конференції проінформували, що містами-регіонами стануть Харків, Одеса, Львів, Донецьк, Киев, Запоріжжя і, можливо, Кривий ріг.

На сьогодні в Україні існує 456 міст, з яких, - 176 міст обласного значення(у Криму - республіканського значення), 278 міст районного значення. У державі 118 районів в містах, 490 сільських районів, 24 області, Автономна республіка Крим, міста з особливим статусом Киев і Севастополь. Селищ міського типу в Україні - 881, селищ 1363, сів - 27 217. Всього населених пунктів 29 922. У Україні діють 12 115 місцевих рад усіх рівнів.

Безсмертний також відмітив, що райадміністрації мають бути скасовані. За словами віце-прем'єра, кількість чиновників, працюючих в органах місцевого самоврядування, збільшиться, в той же час скоротиться кількість чиновників, які працюють в держадміністраціях. Безсмертний також висловився за перерозподіл повноважень між виконавчою владою і місцевим самоврядуванням.

Він відмітив, що доки не планується переглядати межі областей, але території громад і районів будуть значно укрупнені. За словами віце-прем'єра, обрані населенням ради формуватимуть виконкоми.
Безсмертний також висловився за те, щоб адміністративно-територіальна реформа була проведена якомога раніше, і уряд міг розробити державний бюджет на 2006 рік з її обліком. Безсмертний сказав: "Реформу треба провести швидко і точно. Інакше пацієнт не виживе".

Крім того, він повідомив, що подібні презентації і обговорення відбудуться 13 травня в Одесі, 17 травня в Луганську, 24 травня в Івано-Франківську.
1 Предложение от магазина: настенные пленочные карбоновые обогреватели купить в донецке.

1 1
Написать отзыв
Ваша оценка
Ваш комментарий будет опубликован после модерации администратором
Фильтр
Найдено 5 
Подтвердите
Для того, что бы добавить товар в список желаний, Вам нужно