(098) 418-15-66 (050) 259-95-60
(063) 528-78-41

Ющенко призывает украинцев почтить память

Президент Віктор Ющенко закликає українців ушанувати пам'ять героїв Крут. Про це говориться у зверненні президента з приводу дня пам'яті героїв Крут.
"Сьогодні один з тих днів, корду варто зупинитися, забути про метушню навколишнього світу і низько схилити голови", - говориться у зверненні президента.

Ющенко упевнений, що 29 січня 1918 року стало унікальною сторінкою історії України.
"Упевнений, скільки б років не пройшло, українці знову і знову повертатимуться до подій того періоду. У них ми черпаємо бажання гідно жити і натхненно творити", - сказав Ющенко.
29 січня 1918 року 250 київських юнкерів, студентів і гімназистів із Студентського Куреня, а також 100 гайдамак і вільні козаки і 12 кінних козаків під командуванням сотника Лощенко зайняли оборону залізничної станції Крути, щоб запобігти наступу більшовицьких військ Радянської Росії під командуванням Муравйова на Киев під час Центральної Ради.

30 січня 1918 року 6-тисячний загін червоної гвардії з матросами Балтійського флоту на чолі обійшов лінію української оборони.

Невеликій частині гайдамак і козаків вдалося врятуватися, відступивши на Киев, більшість загинула, а гімназисти, що потрапили в полон, юнкери і студенти були розстріляні.
19 березня 1918 року тіла частини загиблих урочисто перезахоронювали у братській Аскольдовій могилі в Киеве.
1 Предложение от магазина: согревающая простыня (электропростынь) в беларуси.

1 1
Написать отзыв
Ваша оценка
Ваш комментарий будет опубликован после модерации администратором
Фильтр
Найдено 5 
Подтвердите
Для того, что бы добавить товар в список желаний, Вам нужно