(098) 418-15-66 (050) 259-95-60
(063) 528-78-41

Киев претендует на специалистов

Різке збільшення об'єму інвестицій, що хлинули в Киев цього року, дозволило місцевим працедавцям значно підняти зарплату фахівцям, що автоматично розв'язало проблему їх відтоку в Киев. Більше того, в регіон починає з'їжджатися трудова еліта з усієї України, що загрожує істотним посиленням конкуренції за персонал на національному ринку праці, де до недавнього часу по-великому грали тільки Киев і Донецьк.

Корисний патріотизм

За підсумками року дніпропетровський ринок праці має усі шанси отримати статус одного з найблагополучніших в країні. Причому ситуація, що склалася, однаково корисна як для працедавців, так і для претендентів.

"З одного боку, в місті немало висококваліфікованих фахівців, з іншої - тут стає все більше цікавих пропозицій від підприємств, оскільки регіон відрізняється добре розвиненою сферою послуг і торгівлею, а також наявністю великої кількості виробничих майданчиків і фінансових груп", - пояснює регіональний менеджер по Східній Україні компанії "Допомога" Катерина Скибская.
На думку директора агентства "Онікс" Людмили Рожко, високі темпи зростання числа нових робочих місць пов'язані також з активним освоєнням регіону західними компаніями. Якщо раніше вони в першу чергу відкривали представництва в столиці, то тепер звернули увагу і на інші міста-мільйонники. А деякі, наприклад шведська Ikea, заявили про намір розпочати освоєння українського ринку саме з Киева. Як відмічає директор HeadHunter. COM. Купить плёночный обогреватель в Киеве.

UA Марина Маковий, цього року місто вийшло на другу після Киева позицію за об'ємом пропонованих вакансій, що свідчить про активний розвиток бізнесу в регіоні.
Наявність величезної кількості вакансій змусила місцевих фахівців замислитися про доцільність пошуку роботи в столиці. "Ще перша половина цього року була для компаній досить складною: фахівці, починаючи від продавців і закінчуючи топ-менеджерами, масово від'їжджали в Киев, що породжувало жорстокий дефіцит персоналу на місцевому ринку праці. Тепер же спостерігається зворотна картина.
Якщо по країні попит на співробітників удвічі перевищує пропозицію, то в Киеве вакансій в півтора-два рази менше, ніж резюме", - говорить президент Action Data Group LLC в Україні Сергій Даскалу.

"Киеві компанії вчасно зорієнтувалися і доклали немало зусиль, щоб утримати персонал і притягнути кращі кадри. Дуже істотно виросла зарплата - по деяких позиціях в два рази. Крім того, багато підприємств пропонують хороші можливості для кар'єрного зростання - відкривають власні корпоративні університети, оплачують МВА і пр"., - відмічає пані Рожко.
За її словами, дніпропетровські компанії все активніше виходять на національний ринок праці, включаючи в зону пошуку фахівців з інших регіонів. "Приміром, харчовиків ми шукаємо в Одесі і Криму, молочників - в Киевской і Полтавській областях, управлінців - в столиці", - розповідає Людмила Рожко. Катерина Скибская додає, що приплив "свіжої крові" на місцевий ринок забезпечують і фахівці з районних центрів і довколишніх областей, зокрема Запорізькою і Кіровоградською.

Регіон потребує реклами

Незважаючи на ту, що триває декілька років міграцію фахівців в столицю, Киеве вдалося зберегти статус кращої в країні кузні кадрів. За оцінками Катерини Скибской, місцевий ринок насичений висококласним персоналом. Між тим, оскільки попит розвивається непропорційно, в деяких сегментах ринку все ж спостерігається дефіцит кадрів. За даними HeadHunter.COM.UA, за станом на вересень найбільш затребуваними в Киеве були маркетологи і рекламісти(32т загальної кількості вакансій).

Далі слідують топ-менеджери (13 IT- шники і фінансисти (по 11
Подібні переваги кардинально відрізняються від загальнонаціональних. У масштабах країни рекламісти і комп'ютерники замикають список необхідного працедавцям персоналу. Підвищений попит на перерахованих фахівців передусім пояснюється специфікою розвитку дніпропетровських компаній, які націлені на лідерство в національних масштабах і тому не жаліють грошей на вдосконалення систем управління, просування і впровадження нових технологій.
Підвищений попит на комп'ютерників неабиякою мірою обумовлений і розвитком спеціалізованих компаній. "Скажімо, на програмістів JAVA йде справжнє полювання. У Киеве з'явилося дуже багато фірм - розробників ПЗ, у тому числі іноземних. Крім того, місцевих програмістів переманюють компанії з Санкт-Петербургу", - говорить пані Рожко.

Катерина Скибская звертає увагу на складності підбору фахівців зі знанням мов для промислових підприємств. Людмила Рожко стверджує, що за інженерами полюють російські працедавці. В той же час з технологами, кондитерами, пекарями і іншими представниками харчової галузі особливих проблем немає.
Нестримно росте попит і на фахівців з продажів, що пов'язано з розвитком роздрібних мереж і великих дистриб'юторських компаній. "Регіон відрізняється тим, що тут можна знайти висококласних керівників роздрібних мереж, відділів великих холдингів, які в інших містах входять в список дефіцитних", - відмічає пані Скибская.
В той же час ринок перенасичений юристами і економістами. "Бухгалтерів і адміністративний персонал компанії можуть знайти самостійно, оскільки пропозиція на ринку праці досить велика", - говорить пані Рожко.

Ваблять золоті гори

Потік інвестицій, що хлинули в регіон впродовж останнього року, дозволяє працедавцям не економити на зарплаті. І хоча, за словами Марини Маковий, загальний рівень ставок в Киеве на 20иже, чим в Киеве, деякі фахівці отримують такі ж, а іноді і набагато більші суми, ніж їх столичні колеги. Людмила Рожко відмічає, що мінімальний рівень зарплати за рік виріс удвічі. Якщо раніше секретарі, менеджери і ін. претендували на $150-200, то зараз ставки стартують з $300 в місяць.

Фахівці з продажів змогли підвищити свій добробут на 30" Якщо минулого року торгові представники отримували $350, то зараз - $500-600, супервайзери - $600, регіональні менеджери - від $1000", - говорить Катерина Скибская. За її словами, директор по продажах може розраховувати на $2, 5 тис. плюс відсотки від реалізації, а у великих алкогольних холдингах ця цифра може доходити до $5 тис.
Істотно дорожчають і фахівці вищої ланки. "Два-три роки тому їм пропонували $800-1, 2 тис., сьогодні ж - порядку $3 тис. в місяць", - помічає Сергій Даскалу. На його думку, висококласні фахівці можуть розраховувати на 20- 30yую надбавку до платні щорічно. "У місто приходять великі компанії, що бажають дістати кращий персонал, а місцеві фірми, у свою чергу, намагаються їм протистояти і утримати кадри. Це дуже благодатний грунт для зростання зарплати", - пояснює він.

За інформацією Держкомстату, ще в першому півріччі Киев по рівню оплати праці поступався Києву і Донецьку. Але у вересні, за даними Марини Маковий, він уперше випередив Донецьк.
1 Предложение от магазина: узнать размер пленочного обогревателя "домашний уют панно".

1 1
Написать отзыв
Ваша оценка
Ваш комментарий будет опубликован после модерации администратором
Фильтр
Найдено 5 
Подтвердите
Для того, что бы добавить товар в список желаний, Вам нужно