Обогреватели взрывозащищенные ОВЭ-4 ОВЭ-4К ОВЭ-4Т Код 8223833

 • 151грн.
 • Описание

  Обігрівачі вибухозахищені ОВЕ-4 призначені для обігріву приміщень, де можуть виникати суміші з повітрям горючих газів, парів або пилу, здатні вибухати при наявності джерела підпалювання. Обігрівач має вибухозахищений рівень вибухонепроникна оболонка з ГОСТ 22782.6-84, маркування вибухозахисту IExdIIАТ3 з ГОСТ 12.2.020-76. Обігрівачі електричні вибухозахищені застосовуються у вибухонебезпечних зонах всіх класів згідно гол. 7.3 ПЭЭП та іншими директивними документами, що регламентують встановлення електрообладнання у вибухонебезпечних зонах. Вид кліматичного виконання обігрівача УХЛ3 по ГОСТ 15150-69. Обігрівач вибухозахищений має дві модифікації по потужності: ОВЕ-4-1, 0 і ОВЕ-4-1, 8.
  Характеристики вибухозахищених обігрівачів
  Моделі вибухозахищених обігрівачів
  ОВЕ-4 1, 0
  ОВЕ-4 1, 8
  Потужність, кВт
  1
  1, 8
  Кількість тенів
  3
  Габаритні розміри
  185х985х186
  185х1550х186
  Маса, кг
  23
  30

  Комплектність обігрівача вибухозахищеного

  Комплект поставки включає в себе:
  - обігрівач електричний вибухозахищений ОВЕ-4 - 1шт
  - керівництво з експлуатації - 1шт
  - ключ (при оптового постачання в один адреса - 1 ключ на 10 вибухозахищених обігрівачів) Металорукав для підведення кабелю в комплект поставки обігрівача не входить.


  Пристрій вибухозахищених обігрівачів

  Обігрівач вибухозахищений ОВЕ-4 представляє собою стаціонарний сухий електрорадіатор підлогового типу. Обігрівач має три трубчастого електронагрівача (ТЕН), які укладені в оребрення взрывозащищенную оболонку. Нагрівальні елементи обігрівача зафіксовані від поздовжнього переміщення з допомогою гумової втулки.

  Температура вибухозахищеної оболонки обігрівача в точці максимального розігріву не перевищує 200° С, що виключає можливість займання вибухонебезпечної суміші, яка може утворитися в опалювальному приміщенні. Напруга живлення до обігрівача повинно підводиться кабелем через кабельний ввід і металевий рукав. Зовнішня ізоляція кабелю повинна виступати за межі рукава не менш ніж на 5 мм.
  Випускається підприємством-виробником обігрівач вибухозахищений розрахований на підключення до однофазної мережі напругою 220 в Для підключення обігрівача до трифазної мережі на напругу 380 В, потрібно зняти перемички з одного боку ТЕН згідно електросхеми.
  Забезпечення вибухозахищеності обігрівачів

  Конструкція обігрівача вибухозахищеного ОВЕ відповідає вимогам безпеки, передбаченими ГОСТ 12.2.007.0-75, ГОСТ 12.2.007.9-75, ГОСТ 12.2.007.14-75, ГОСТ 22782.0-81 і ДСТ 22782.6-81. Обігрівач ОВЕ-4 є вибухозахищеним завдяки вибухозахисту "вибухонепроникна оболонка" за ДСТ 22782.6. Міцність взрызащищенной оболонки обігрівача перевіряється при її виготовленні шляхом гідравлічних випробувань її деталей надлишковим тиском 1 МПа протягом не менше 10 с.

  Вибухонепроникність оболонки забезпечується застосуванням щілинного вибухозахисту. На кресленні засобів вибухозахисту (рис.1) показано сполучення деталей обігрівача вибухозахищеного, що забезпечують щілинну вибухозахист. Ці сполучення позначені словом "ВИБУХ" з зазначенням допустимих параметрів шорсткості поверхонь прилягання.
  Кришки вибухозахищеного обігрівача ОВЕ охороняються від самовідгвинчування стопорами, закріплених болтами, які, також як струмоведучі і заземлюючі затиски, забезпечені від самовідгвинчування застосуванням пружинних шайб. Доступ до зовнішніх кріпильних болтів вибухозахищеного обігрівача можливий тільки за допомогою торцевого ключа. На кришках обігрівача є попереджувальний напис "ВІДКРИВАТИ ЧЕРЕЗ 30 ХВ ПІСЛЯ ВІДКЛЮЧЕННЯ ВІД МЕРЕЖІ" та маркування вибухозахисту IExdIIАТ3.
  Вибухозахищені поверхні обігрівачів ОВЕ-4 захищені від корозії антикорозійним покриттям - мастилом ЦИАТИМ-203 ГОСТ 8773, які-небудь механічні ушкодження їх і фарбування не допускаються. Вибухонепроникність введення кабелю до обігрівача досягається шляхом ущільнення еластичним гумовим кільцем.
  Максимальна температура зовнішніх поверхонь вибухозахищеної оболонки в найбільш нагрітих місцях електричного обігрівача не перевищує 200° С, допускається ГОСТ 22782.0-81 для температурного класу електрообладнання ТЗ. Захист обігрівача забезпечується у відповідності з вимогами ПУЕ внутрішнім і зовнішнім заземлюючими затискачами. Для захисту вибухозахищеного обігрівача від перевантажень по струму і коротких замикань електричну мережу слід обладнати пристроєм захисного відключення (УЗО) або вхідним автоматичним вимикачем.
  Безпека вибухозахищених обігрівачів ОВЕ-4

  Вимоги безпеки при підготовці обігрівача до експлуатації:
  1. Встановлення, підключення та періодичне обслуговування обігрівача повинен виконувати персонал, який має кваліфікаційну групу з електробезпеки не нижче третьої.
  2. При монтажі, експлуатації і ремонту вибухозахищених обігрівачів необхідно керуватися наступними документами згідно інструкції по експлуатації.
  3. При монтажі необхідно перевірити:
  - наявність маркування вибухозахисту і попереджувальних написів на обігрівачі
  - наявність усіх кріпильних елементів (болтів, гайок, шайб тощо)
  - відсутність пошкоджень вибухозахищеної оболонки обігрівача
  - стан вибухозахищених поверхонь деталей обігрівача, піддаються розбиранню (подряпини, тріщини, вм'ятини та інші дефекти не допускаються), відновити на них антикорозійну мастило
  - кріпильні болти обігрівача вибухозахищеного повинні бути затягнуті, кришки повинні щільно прилягати до корпусу оболонки.
  4. Встановлювати обігрівач вибухозахищений необхідно на відстані 100-200 мм від стін і підлоги. Кріпити обігрівач за допомогою чотирьох болтів М8.
  5. Ущільнення кабелю до обігрівача повинно бути виконано самим ретельним чином, так як від цього залежить вибухонепроникність ввідного пристрою.
  6. Застосування ущільнювальних кілець, виготовлених на місці монтажу з відступом від робочих креслень виробника обігрівачів, не допускається.
  7. Електромонтаж обігрівача повинен бути здійснений за схемою. Обігрівач вибухозахищений повинен бути занулений внутрішнім і заземлений зовнішнім заземляючим затиском.
  8. Місце приєднання зовнішнього заземлювального провідника має бути ретельно зачищено і забезпечене від корозії нанесенням консистентного мастила.
  9. По закінченні монтажу вибухозахищеного обігрівача має бути перевірений опір заземлюючого контуру, яке повинно бути не менше 4 Ом.
  Обслуговування обігрівачів вибухозахищених

  Раз в рік на початку опалювального сезону зніміть кришку электровводного відділення обігрівача, перевірте щільність електроконтактних з'єднань і заземлення, при необхідності підтягніть гайки. При підтягуванні контактних гайок не допускати провертання контактних стрижнів в корпусі трубчастих електронагрівачів (Тенів).
  Огляньте вибухозахищені поверхні обігрівача ОВЕ оновіть мастило цих поверхонь. Корозія, механічні пошкодження вибухозахищених поверхонь обігрівача не допускаються. Перевірити опір ізоляції, який повинен бути не менше 1 МОм. Переконайтеся в надійності кабельного затиску і ущільнення кабелю до обігрівача. Розкривати вибухозахищені вузли обігрівача тільки за допомогою спеціальних ключів. Ремонт електро обігрівачів ОВЕ-4 виробляти відповідно до РД 16-407 “ Електрообладнання вибухозахищене. Ремонт“ і ПЭЭП і ПТБ.""

 • Отзывы покупателей
  Пока нет ни одного отзыва. Оставьте отзыв первым
  Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии Вход